Zabytki w Łodzi. Odnowią fabrykę z centrum. W środku mieszkania, a na dachu zielone tarasy.

 In Aktualności

6 marca w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł o naszej inwestycji zatytułowany: “Zabytki w Łodzi. Odnowią fabrykę z centrum. W środku mieszkania, a na dachu zielone tarasy”. Poniżej przedstawimy fragment artykułu, którego pełną treść można przeczytać na stronie portalu: https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,26853099,odnowia-zabytkowa-fabryke-w-centrum-lodzi-w-srodku-mieszkania.html

Artykuł w Gazecie Wyborczej

Zabytki w Łodzi. Łódzki inwestor rozpocznie za chwilę odnowę kompleksu fabryczno-mieszkalnego przy skrzyżowaniu ul. Wólczańskiej i Więckowskiego. W środku znajdzie się ponad 100 mieszkań, w tym jedno trzypoziomowe z bezpośrednim dojazdem windą.

Przy ul. Wólczańskiej 13 i Więckowskiego 22 jest zespół fabryczno-mieszkalny „Schnitz i van Endert”. Pod koniec XIX w. znajdowała się tu myjnia jedwabiu, a później m.in. tkalnia. Dziś obiekt ten – podobnie jak wiele innych pofabrycznych kompleksów – popada w ruinę. Ale wkrótce to się zmieni.

Jak ustaliła „Wyborcza”, spółka powiązana z łódzkim inwestorem Revisit Home w najbliższych dniach otrzyma pozwolenie na budowę i rozpocznie za chwilę wielką odnowę zabytku.